Logo Dydnia ZS - Zespół Szkół w Dydni

News

Pasowanie uczniów klasy I

14.10.2020

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły dzień 14 października w którym obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej, jest też dniem pasowania uczniów klasy I. Uroczystość ta w bieżącym roku szkolnym maiła charakter wyjątkowy.

W pierwszej kolejności dzieci z klasy I obejrzały teatrzyk kukiełkowy, przygotowany dla nich przez uczniów klasy VII oraz zostały pasowane przez Panią Dyrektor na czytelników szkolnej biblioteki.

W dalszej części tej szczególnej uroczystości dzieci z klasy I zostały przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Iwonę Pocałuń. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy, książki, zakładki oraz upominki, przygotowane przez rodziców.

Serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej  wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom złożyła, na ręce Pani Dyrektor, Pani Wójt Alicja Pocałuń. Do życzeń dołączyła Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Regina Tyczka.

A wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

M.Sz.

 

Dyrektor Szkoły Zaprasza

Zaloguj >

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

sonda

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.